سامانه مدیریت مرکز تماس الوویپ
021-49254

سافت فون (soft phone)

با سافتفون می‌توانید تنها با استفاده از یک هدست تلفن پیشرفته‌ای در اختیار داشته باشید.

سافت فون (soft phone) نرم افزاری است که نقش تلفن‌های IP را ایفا می‌کند. در واقع سافت فون ها از نظر کارایی مشابه همان تلفن‌های IP سخت افزاری هستند. این نرم افزار تلفن به صورتی طراحی شده است که تحت شبکه بتواند امکان ارتباطات تلفنی را برای شما فراهم کند. شیوه راه اندازی و استفاده از این نرم افزار ها بسیار ساده است. کافی است سافت فون را روی موبایل، لپ تاپ یا کامپیوتر خود نصب کنید تا سیستم شما به یک تلفن یا امکانات حرفه‌ای تبدیل شود. برای استفاده از این نرم افزار شما تنها نیاز به یک هدست دارید تا بتوانید تلفن‌ها را پاسخ دهید و مشابه یک تلفن سخت افزاری با دیگران تماس برقرار کنید.

ویژگی ها و مزایای استفاده از آن

یکی از دلایل افزایش استفاده از سیستم تلفنی VOIP تنوع امکاناتی است که در دسترس کاربران قرار می‌دهد. هنگامی که تصمیم گرفتید تا مرکز تماس خود را به سیستم VOIP ارتقا دهید، متوجه خواهید شد که هیچ کمبودی در انتخاب سطوح مختلف وجود ندارد. شما حتی مجبور به انتخاب اندازه یا نوع خاصی از این سیستم نیستید. هر برنامه و یا سرویسی که انتخاب ‌کنید می‌تواند در کنار کسب ‌و کار شما رشد کند.

امکان انتخاب گزینه‌های مختلف از انواع تلفن‌ها وجود دارد. در تکنولوژی آنالوگ (معروف به landlines وPSTN )، تجهیزات اصلی شما تلفن‌های رومیزی و دستگاه‌های بی‌سیم هستند. سیستم تلفنی الوویپ با بهره مندی از هسته استریسک، محدودیتی در انتخاب سخت افزار و یا نرم افزار خاصی برای کاربران بوجود نمی آورد و مزایای برجسته ای را در اختیار آنها قرار می دهد.

سافت فون ها دارای یک رابط تلفن معمولی هستند و به کاربران اجازه می‌دهند از طریق یک صفحه‌کلید مجازی، ماوس یا صفحه‌کلید فیزیکی وارد شماره‌های تلفن شوند. این برنامه ها برای انواع سیستم ‌عامل ها از جمله ویندوز، لینوکس، اندروید و iOS در دسترس هستند. برنامه‌های کاربردی زیادی برای سیستم‌های تلفن همراه وجود دارد که برخی از آن‌ها حتی با رابط فراخوانی معمول این دستگاه ادغام می‌شوند. اگر سافت فون را بر روی کامپیوترهای رومیزی استفاده می‌کنید، به یک هدست در مرکز تماس خود برای مکالمه نیاز خواهید داشت.

ویژگی‌های سافت فون

ویژگی‌های کاربردی سافت فون ها از برنامه ای به برنامه دیگر متفاوت است. برخی برنامه‌ها ساده هستند و یک مجموعه کوچک از مشخصه‌ های اولیه را بصورت رایگان یا پرداخت مبلغ کمی ارائه می‌کنند. برخی دیگر جایگزین کاملی برای تلفن های رومیزی و دسترسی به قابلیت های پیشرفته را فرآهم می کنند. شما ممکن است قادر به استفاده از برخی ویژگی‌ ها نباشید چون فروشندگان، آن‌ها را در این حالت فعال نکرده اند. در موارد دیگر، سافت فون ها ممکن است از یک ویژگی خاص پشتیبانی نکنند.

چه کسب ‌و ‌کارهایی بهتر است از سافت فون استفاده کنند؟

سافت فون ها ارزان هستند (در برخی موارد رایگان) و برای اجرا نیازی به تجهیزات گران ‌قیمت ندارند. همچنین می‌توانید آن‌ها را در عرض چند دقیقه به روز رسانی کنید. این امر باعث می‌شود که سافت فون ها برای کسب و کارهای کوچک و متوسط که از VOIP برای صرفه‌جویی در هزینه‌ ها استفاده می کنند، ایده‌آل باشد. شما هنوز هم می‌توانید تلفن های رومیزی را برای چند کارمند کلیدی بخرید، اما تقریبا ً همه می‌توانند از یک سافت فون استفاده کنند.

اشتراک گذاری

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت دریافت دمو رایگان اطلاعات خود را وارد نمایید

پس از ثبت درخواست، با شما در اولین فرصت تماس خواهیم گرفت.